Poerasmusová deprese alias nafrněná

Jsem doma už skoro tři týdny. Mám za sebou tři týdny potkávání kamarádů, rodiny a mé nové přítelkyně deprese. Předem upozorňuji, že dnešní článek budou chápat asi jen ti, kteří také byli na Erasmu nebo ti, kteří se po delší době vrátili ze zahraničí zpět domů. Ten zbytek si bude myslet, jak jsem nafrněná (a nebo se jen utvrdí v tom, že nafrněná fakt jsem :D). Proto radím: pusťte si píseň od Báry Polákové a představujte si mě :D.

stc

Takže, kde bych začala. Kromě toho, že mi chybí Stockholm a kamarádi, které jsem tu potkala, mi chybí dalších milion věcí. Jako například angličtina. To jsem třeba netušila, že mi něco takového bude chybět. Ale je to tak. Ze začátku pro mě bylo neskutečně divné mluvit česky a neslyšet kolem sebe angličtinu. Teď je to trochu lepší, ale jakmile v práci na Punkevkách slyším cizince, nejraději bych je pozvala na kafe a pokecala :D. Nedokážu se dívat na dabované filmy, protože i když se říká, že náš dabing je jeden z nejlepších, mám pocit, že je to dost směšný a ubohý. Třeba včera byl v televizi film, na který jsem se dívala s kamarádkou na pokoji a přišlo mi to stráášně zvláštní slyšet ho v češtině. Tak jsem se raději rozbrečela. To je hodně vyspělá a přiměřená reakce, vím :D.

Taky jsem se rozbrečela, když jsem se snažila najít v naší kuchyni místo pro jídlo, které jsem se naučila jíst ve Švédsku. A taky když jsem vařila, protože jsme neměli v lednici to, co jsem byla zvyklá vždycky mít. Opět dospělá a přiměřená reakce. Jen mi chybí mít svůj klid. Svoje místo. Svoji svobodu. Návrat zpět k rodičům je těžké. Nemůžu se dočkat, až si někde v Brně pronajmu byt a budu zase svou paní.

Také mi chybí probudit se ráno v posteli a nevědět, co mě čeká. Chybí mi jít večer do postele a říct si: Jo! To byl ale bezvadnej den. Chybí mi potkávat nové lidi a zažívat bláznivý a nový věci. Chybí mi karaoke night, burger night a křičení z okna každé úterý v deset hodin večer. Ano, jsem neskutečně ráda opět se svými kamarády, rodinou a mít zase moji nejmilovanější partu lidí pohromadě na pivě, v práci. Ale… mám pocit, že jsem se vrátila zpět nejen v místě, ale i v čase. A to mě děsí.

Ale na druhou stranu, hodně věcí se tu během mé nepřítomnosti změnilo. Tak nějak se mi moje kamarádky vdávají, rodí děti (včera jsme si chovala dvoutýdenní holčičku kamarádky) a to jsou prosím přibližně ve stejném nebo ještě nižším věku. Napadlo mě, že bych už asi měla na takový věci myslet taky, jenže já mám teď plnou hlavu jen jedné věci. Myslím jen na to, kdy a kam zase vyrazit. Ani mě moc netrápí škola, i když ta by asi měla, že? Mám před sebou psaní bakalářky, státnice, přijímačky na magistra. Jenže já se na to nedokážu soustředit. Chci zpátky těch pět měsíců. A pokud si myslíte, že jde jen o to, že jsem si tam chlastala a nic nedělala, tak se teda sakra mýlíte. Mně o toto fakt nejde, to jsem dělala i před tím :D. Mně jde o něco, co nemohu slovy vyjádřit. Protože to prostě musí člověk zažít. Mám pocit, jako kdyby kousek mě zůstal na letišti v Arlandě. Mám pocit, jako kdyby kousek mě neopustil pokoj Lappisu a čekal na mě. Jen čekej, čekej. Protože jak napsal  Franta Halas- Já se tam vrátím :).

Ale než se vrátím, tak bych měla zase začít žít :D. Proto jsem se rozhodla, že letošní prázdniny nebudu trávit jen v práci, jako tomu bylo loni. Chci víc cestovat. Chci více poznávat Česko. Jet tam a zase támhle. Stanovat tady a tam. Protože jakmile skončí prázdniny, budu muset pořádně makat do školy, což jsem teď skoro rok nedělala- nejprve kvůli praxi v České televizi, kdy jsem školu neměla a potom na Erasmu, kde škola nebyla tak těžká :D. Lhala bych, kdybych řekla, že se nebojím a mám vše na háku. Mám neskutečnej binec v hlavě.  Ale ono nějak bylo a nějak bude. A já pevně věřím, že bude skvěle. Protože dobrodrůžo můžu zažít i tady. Doma. S vámi. A už se moc těším, protože jste jen a jen moji a nejlepší!

Vaše nafrněná

Anet 🙂

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s