Karaoke, fucking game a párty alias výlet do Talinu a zpět

What’s the name of the fucking game say: What the fuck! Here we go now…. Melodii této drinking game nemůžu dostat z hlavy už od soboty a pořád si ji broukám (uznávám, že text není zrovna dvakrát vhodný do veřejných prostor, jako je například autobus a podobně). Už se nemůžu dočkat, až to naučím moje picí parťáky doma, protože je to neskutečná sranda (lepší než kruh smrti :D). No, proč jsem začala článek zrovna tímto, to je vám asi jasný, Musím vás na něco nalákat a toto mi přišlo dost lákavý téma :D. Ale zpět k seriozním větám a tématům.

DSC_0246

DSC_0007

DSC_0009

V sobotu jsem se s partou dvanácti lidí vydala na dobrodružnou a vyčerpávající cestu do hlavního města Estonska, Talinu. Ze Stockholmu jsme odplouvali v 17.30. Musím říct, že lodní kabina byla luxusnější než náš pokojík v hostel na Gotlandu a paradoxně větší :D. Trochu jsem se bála, že mi bude špatně jako při zpáteční cestě z Gotlandu, ale naše loď do Talinu byla asi třikrát větší, což znamená, že jsem ani necítila, že jsme na lodi a plujeme. Ani podle vzhledu a vybavenosti jsem si nepřipadala jako na lodi, ale spíše jako ve velkým shopping centru s obchody, restaurací, barem, kasínem, party night klubem. Stručně- ráj na vodě. 😀

Do Talinu jsem dopluli v neděli kolem 11. hodiny ráno. No a mezitím jsme se všichni sešli u nás v kabině (nechtělo se mi věřit, že se 13 lidí vměstná do malé kabinky pro 4 osoby, ale kupodivu to šlo) a povídali si, jedli, trochu pili…..a pak skončili na karaoke. Myslím, že jsme to nejvíc rozjeli, protože jsme skoro jako jediní byli pořád na pódiu. Obecenstvo si od nás stoprocentně užilo skvěle zazpívanou Abbu, Tylor Swift nebo naši závěrečnou třešničku na dortu- My Heart Will Go On :D. Jednoduše a výstižně řečeno- WE KILLED IT!

DSC_0036

A ráno nás pro změnu zabíjela naše kocovinka, a tak jsme se hned vydali do nejbližší restaurace na snídani. Našli jsme moc pěknou a útulnou kavárnu/bar/restauraci a nacpali si pupíčky. A pak jsme se odebrali prozkoumat město. Podle wikipedie (jojo, zaručeně kvalitní zdroj) patří Talin k nejnavštěvovanějším městům Evropy. Trochu mě to překvapilo, ale když jsem viděla Staré město, pochopila jsem. Je to nejcennější část Talinu- v roce 1997 se zapsalo na listinu světového dědictví UNESCA a je obehnáno hradbami ze 13.-16. století. Spousta budov, které se v této části nachází, jsou také původní, a ze od 13. až 16. století.

Staré město
Staré město

DSC_0190

Výhled na město

DSC_0118

Katedrála Alexandra Něvského
Katedrála Alexandra Něvského

Ve městě je k vidění mnoho kostelů a katedrál. Mně osobně nejvíce zaujala katedrála Alexandra Něvského, která je hezká nejen zvenku, ale je také krásně vyzdobená zevnitř. Katedrála patří ruské pravoslavné církvi a byla postavena ke konci 19. století. Za zmínku stojí také náměstí obklopeno mnoha vysokými barevnými domy (což je něco pro má očiska). No a samozřejmě celé historické starobylé centrum Talinu je okouzlující. Ale dost malé, protože jsme stihli projít vše za těch 6 hodin, které jsme tu měli a ještě jsme si poseděli v restauraci na luxusně dobrým obědě/večeři.

DSC_0180

Zpět na loď jsme se museli vrátit před šestou hodinou. Protože jsme byli všichni dost unavení, tak jsme si dali šlofíčka a pak jsme šli juknout na program (potřebovali jsme trochu té kultůůůry :D). Zkoukli jsme super taneční představení a po něm se odebrali opět do naší kabiny, kde jsme si pro tentokrát vážně jen povídali a povídali. A také jsme každý zpívali svoji hymnu. No…řekněme, že v mém podání byla Abba lepší než ta naše hymna. 😀

DSC_0133

V pondělí kolem 10. hodiny ráno jsme se vrátili zpět do Stockholmu. Neskutečně unavení, hladoví a zpocení, protože neskutečně pařilo a trvalo nám asi 10 minut dostat se tunelem (bez oken) z lodi ven na čerstvý vzduch. Bylo ale vtipný koukat na lidi kolem. Každej si s sebou odnášel tašky alkoholu. Nejvíc to zabíjeli lidi s vozíky napěchovanými celýma bednama a kartonama. Asi už mi dochází pravej důvod toho, proč patří Talin k nejnavštěvovanějšímu evropskýmu městu. 😀

DSC_0269   DSC_0295

Na tento výlet asi nikdy nezapomenu, protože jsem si užila vážně kopec srandy. Jelikož jsem nikoho před tím neznala, jen dva lidi, tak jsem byla dost překvapená, jak jsme si všichni sedli. Jak humorem, tak povahově. Nikdo mě neštval (a mě občas štve hodně lidí 😀 ) a se všemi jsem si rozuměla. Mrzí mě však to, že jsem tyto skvělý lidi nepotkala už dřív.

Cesta do Talinu byl můj poslední velkej trip. Teď už mě čeká maximálně cestování kolem Stockolmu po malých městečkách a ode dneška přesně za 15 dní balím kufry a letím. Snad ještě stihnu všechny věci, co mám naplánovaný.

Přeji krásný prosluněný týden,

vaše Anet

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s