Pálení čarodějek, sluníčko a …

Pokud si dobře vzpomínám tak jsem minulý týden psala něco v tom smyslu, že se už začínám pomalu těšit domů. Ehm. Asi ze mě mluvila slabá chvilka. Už je květen. Květen! A já chci ještě stále vidět a dělat mega mega moc věcí a děsím se toho, že vše nestihnu. Za pár dní si můžu rozbalit balíček s překvapením od mých punkevaček s nápisem: Rozbal měsíc před odjezdem (když jsem si to poprvé četla, tak jsem si říkala jééjda to bude až za dlouho!). Ale už je to tady. FŇUK.

Fňuk  také patří mému spalenému obličejíčku. Nevím, jestli mám úpal/úžeh nebo stále pozůstatky alkoholu v krvi. Každopádně jsme si včerejšek neskutečně užili. Jeli jsme s partou kamarádů do Uppsaly (cesta cca hodina vlakem od Stockholmu, 4. největší město ve Švédsku se zhruba 150 tisíci obyvateli). Uppsala je studentské město, ale známé především velkými oslavami na konci dubna- Walpurgis Night! Je to v podstatě něco jako naše pálení čarodějnic, ale trochu vyšší level.

u7

Park, kde jsme si hověli :)
Park, kde jsme si hověli 🙂

Dojeli jsme kolem 12.h. Celý město bylo pokrytý studentama s minimálně jednou lahví alkoholu v ruce. 😀  Ze všech stran se ozývala hudba, na řece protékající přes město se konaly závody lodí, v parcích seděli lidi s hudbou a popíjeli, jedli, bavili se, hráli hry….Kolem pobíhaly děti s balonkama a cukrovýma vatama (to mě nejvíc mrzí, že jsem si nešla vystát tu kilometrovou frontu plnou rodičů s faganama a nedala si mou oblíbenou šmoulovou! 😀 ). Ale…měla jsem v ruce mou kouzelnou láhev s báječným pitíčkem, takže mi bylo skvěle. Zakempili jsme v největším parku, kde jsme zůstali skoro celou dobu. Jedli jsme, povídali si, pili, slunili se, protože počasí bylo vážně vynikající. Nemohli jsme si přát lepší. Trochu mi ten den připomněl Majáles. Mrzí mě, že na něm letos nemůžu být, ale myslím, že se tato akce tomu hodně blížila (kupa lidí, hudba, toi toiky 😀 ).

u9    u11

Kolem 6. hodiny večer jsme se rozhodli jít se podívat na vatru a ohňostroje. Ale cesta byla nekonečná. Šli jsme asi hodinu a furt to vypadalo, že tam nemáme šanci dojít. A to jsme prosím byli pořád v Uppsale! To město je snad nekonečný. 90% party pochod do prázdna samozřejmě vzdalo (kňukny….pořád kňourali že je bolí nožičky a chtějí se vrátit 😀 ). Ale já přece nejsem z cukru. Zůstala jsem jen já a kamoš (z 10 lidí…pěkný béčka!) takže jsme pokračovali dál a musím říct, že jsme udělali dobře. Narazili jsme tam na zbytek známých a zůstali jsme spolu. Nikdy jsem neviděla tak velkou vatru. Když jsme stáli zhruba 4 metry od ní, tak nás pálil celej obličej. To teplo bylo neuvěřitelný. Krásný. Hned jsem si vzpomněla na náš krb v obýváku. Jak já miluju sedět u ohně a koukat do něj 🙂 A taky ohňostroje! Ty se jim povedli.

u5

Čekání ve frontě na malebný záchod alias nejlepší čas udělat si selfie, ne?
Čekání ve frontě na malebný záchod alias nejlepší čas udělat si selfie, ne?

Když jsme ale odcházeli, tak byla celkem dost kosa. Museli jsme chytit autobus, protože jinak bychom čekali hodinu a kdo ví, kdybychom se dostali zpět do Stockholmu. Z autobusu jsme museli přesednout zpět na vlak, z vlaku na bus a pak pěšky na Lappis. Trochu náročný. Především když 25 minut čekáte v kose na autobus. Ale zvládli jsme to a jak Popelka jsem k ránu ležela v postýlce. Unavená. Ale šťastná.

z2   u3

Tak, to je asi tak všechno, co jsem měla na srdci. Pohodovou neděli přeji.

Vaše Anet 🙂

u4

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s