Sníh, princ a Vikingové

Kungstradgarden
Kungstradgarden

Nechce se mi samotné věřit, že to píšu, ale…ono u nás sněží! Včera večer to začalo a dnes přes celý den střídavě sněžilo a pršelo. A to je prosím už skoro Máj, Máj, lásky čas. A čas rozkvetlých stromečků, hlavně blízko T-Centralen je krásný náměstí plný nádherných rozkvétajících třešní a každej, vážně každej, se tu s něma fotí. No já jsem samozřejmě musela taky! Je to vtipný, před dvěma týdny jsem se tu ohřívala na sluníčku a chodila pomale v krátkým rukávu a dnes mrznu na pokoji a koukám z okna, jak hezky chumelí. Nějak nevím, kde se stala chyba. 😀

flower2

Četla jsem na netu zprávy, že se v Zoo v Praze nečekaně narodilo gorilí mláďátko a tady se nečekaně narodilo princátko. Tedy pro mě to bylo nečekané (předpokládám, že to královská rodina na rozdíl od zoologů a veterinářů v Praze věděla). Netušila jsem, že je princezna těhotná, protože se tu před asi dvěma měsícema narodilo další panovnický mimčo. Ale jiné princezně. Zkrátka a jednoduše- je tu nejen přeprincováno, ale i předíťováno. Ten poslední prcek se jmenuje Alexandr Erik Hubertus Bertil a je v pořadí asi 4. královský díťátko narozený za posledních pět let. Chudák Hubert, ten to bude mít ve školce těžký! 😀 Na počest jeho narození se ve městě střílelo z kanonů. 21 ran. Tak jsem se šla podívat, protože jsem ta samozřejmě nemohla chybět.

Ach :D
Ach 😀

A taky jsem nemohla chybět na včerejší kulturní noci. Vyrazili jsme do víru večerního života a navštívili pár akcí. Kromě super ohnivého představení jsme byli v historickém muzeu a a a…..prohlídli si výstavu Vikingů! Což pro mě byl docela zážitek, protože jsem teď neskutečně zažraná do stejnojmenného seriálu. Připomíná mi Game of Thrones (třikrát sláva, že se konečně můžeme podívat na novej díl! 🙂 ). Kromě nepřeberného  množství krvelačných a mordujících scén je tu hlavně k vidění Ragnar!!! Děsně sexy Viking! 😀 Jojo, jsem se tu místo do Švéda zabouchla do tisíc let starýho (but damn hot!) Vikinga. Kdyby to někoho zajímalo, tak tvůrci tohoto seriálu se také podíleli na Tudorovcích a na ČSFD mají Vikingové dost vysoký hodnocení, takže to není žádná srajda. Ale zřejmě to už nezakecám a je vám jasný, že se na to dívám jen kvůli němu! Viz foto 😀

 

muzeumAby těch muzeí nebylo málo, tak nás naše miloučká paní učitelka vzala do Etnografického muzea, kousek od naší školy. To bylo taky dost zajímavý, protože tu bylo k vidění přes 6 000 různých věcí z celýho světa- oštěpy, štíty, oblečení, sochy, šperky, a tak dále. Především v úseku japonské historie jsem si vzpomněla na nejmenovanou kamarádku Evku (hups, teď už jmenovanou), která je hotová z Japončíků a Hello Kitty a různých japonských malovaných postaviček. Chtěla jsem pro ni ukrást takovou tu krabičku na jídlo (co jsme nosívali do školy, nemůžu si vzpomenout na název :D, jídelní boxík? :D) a to proto, že na něm byla právě ta japonská veselá postavička a já vím, že by jí to udělalo radost. Ale logicky, nemohla jsem no. Smůla, Evi.

muzeum4muzeum3

Ale asi největší zázrak týdne byl, když jsem našla v Lidlu storuhanku 😀 :D. Tak jsem si hned udělala kuřecí řízek. Vonělo to v kuchyni jak u nás doma, takže se mi trochu zastesklo. Ale nejvíc se mi asi zastesklo, když jsem dostala dopis od Káji i s čokoládou (no nesnědla jsem ji hnedka, nene!). To se mi na Erasmu dost líbí- dostávám dopisy, kokinka, pohledy (a za to vám všem moc děkuji :)). Je to strašně hezký přečíst si dopis nebo někomu dopis napsat. Je škoda, že se už nepíší. Takovým zvláštním způsobem to zahřeje u srdce, když si na vás někdo udělá tolik času, že si sedne ke stolu, vezme pero do ruky, napíše dopis, dá ho do obálky a udělá těch pár kroků k poštovní schránce. Mám skvělý kamarády! 🙂 A asi se už pomalu začínám těšit domů. Ale zároveň se mi nechce. Prostě… mám takový smíšený pocity. Ale jo, těším se :D. Už jen 6 týdnů. Nechce se mi věřit, že to tak rychle uteklo.

muzeum5

Takže za 6 týdnů sraz na Kaččce na zahrádce na píívě a hermelínu!

Laf jů all,

Vaše Anet 😉

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s