Sauna, bazén a shit!

Počasíčko nám ve Stockholmu moc nepřeje. Napadený sníh roztál, všude kolem je nechutná břečka. Asi začnu věřit na karmu aneb V minulém životě jsem musela být pěkná mrcha. Pokaždé, když jdu s někým na procházku po městě, natěšená, že se mi rozroste album s fotkama (a samozřejmě nejvíc natěšená na to, že si změním profilovku 😀 ), je děsná kosa nebo ukrutně fouká. Jinak tomu nebylo ani tento týden, kdy jsme se s kamarádkou Angie vydaly na Tour de city, kterou organizoval jeden místní Švéd. Bylo by to moc krásný, ale nesměl by fučet neskutečně studenej vítr.

lapis

Karmu ještě neopustím a vrhnu se na vtipný příběh. Jednou za sto let chci jít plavat a pořádně se vysaunit. Máme od univerzity jeden týden free. Tak si tak plavu s kamarádkou v bazéně, cca 30 minut a zničeho nic se ozve hlášení ve švédštině. Říkala jsem si, že kdyby to bylo něco special důležitého, vyhlásí to i pro nás chuďátka švédský nemluvňátka anglicky. V pohodě si tedy plaveme dál a najednou se rozhlížíme a jsme v bazéně samy, všichni postávají venku a koukají na nás. Doplavu si ke břehu a ptám se jednoho taťuldy poblíž, co se děje. On se nesměle usměje a povídá: „Well, I don’t know how to say it….but there is a shit in the pool.“ Na pár vteřin si pomyslím, že má asi špatnou angličtinu a chtěl říci, že se v bazéně něco rozbilo….ale ten chlapík měl bohužel pravdu. Nějaké malé děťátko si spletlo bazén s nočníkem. Takže jsme se smíchem prchaly z bazénu.

prochazka

Plavčice nám řekla, že je kvůli této nehodě (fucking child- doslova 😀 ) uzavřený bazén až do konce otevírací doby, ale že jako kompenzaci dostaneme volňásek na další návštěvu. Tak jsme se s kamarádkou odebraly do sauny, kde jsme strávily zbytek našeho pobytu v lázních. A bylo to perfektní! Přemýšlela jsem, jestli mám být naštvaná na rodiče, kteří s sebou tahají fagany všude možně, obzvláště tak malé (od tohoto dne je pro mě definice slovního spojení „malé dítě“ propojeno se schopností dítěte rozpoznat správný okamžik a místo pro vykonání potřeby)! Ale pak jsem si uvědomila, že jsem získala vstup zadarmo a dobrou historku  k tomu, takže….Not so bad.

Zdokonaluji své kuchařské dovednosti. Poprvé jsem si uvařila rajskou omáčku (vy zkušenější kuchařinky pomlčte, znáte mě-pro mpapuě je toto nadstandartní výkon hodný poplácání po zádech). Samozřejmě jsem před tím volala mamince, abych nevyvedla nějakou blbinu a ujistila se, že to není tak těžký, jak čtu na internetu. A světe div se- nebylo to vůbec těžký a dokonce to Angie moc chutnalo! Ha! Váhám, který jídlo bylo zatím nejlepší, protože jsem si už našla čas a penízky na lososa, kterýho zboňuju. Sofiina volba. Remíza!

 

 

losos

Přemýšlím, na co zajímavého jsem zapomněla. Asi nemá cenu vyjadřovat se k textům do školy. Znova bych se musela rozčílit, že každou stránku musím číst dvakrát (ne-li třikrát!), abych zhruba pochopila, o co jde. A už vůbec nechci psát o to, že některý slovíčka nezná ani slovník. Občas mám pocit, že i když se angličtinu učím cca od třetí třídy na ZŠ, neumím vůbec nic.

Co ale umím dobře, je jíst. Obzvláště pozdě v noci. Ale to jen proto, že se s Angie často koukáme na filmy o vaření a kdo by potom neměl chuť jít do kuchyně a vařit? Protože po dvou hodinách sledování mňamkoidních jídel je nemožné odolat a jít spát. To nejde! Vážně!

Asi půjdu opět číst. Nebo jíst? Obojí!

Mějte se krásně,

Vaše Anet 🙂

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s