Rekonstrukce u Punkevní jeskyně se pomalu chýlí ke konci

Moravský kras – Punkevní jeskyně v Moravském krasu i její okolí prochází od loňského roku velkou přestavbou. Buduje se nová vstupní hala, zastřešuje lodní přístav a upravuje okolí. Návštěvníci i pracovníci jeskyně mají ztížené podmínky. To by ale mělo brzy skončit.

Rekonstrukce Punkevní jeskyně se pomalu chýlí ke konci

Průvodci, lodníci, informace i pokladna přebývají v provizorních buňkách. Prostory jsou tu velmi stísněné. „Mnoho lidí si stěžuje, že máme malou kuchyňku, špatné záchody a podobně. Podle mě nás ale jako pracovníky celá tato situace stmelila, atmosféra je tu uvolněnější,“ říká jedna z brigádnic Karolína Laštůvková. „Není to tu taková katastrofa, jak se zdá,“ dodává.

Návštěvníci jsou již netrpěliví a často se průvodců ptají, kdy bude stavba dokončena. Přesný termín ale neví ani vedoucí stavby Michal Benda. „Může se stát cokoliv nečekaného, ale s opravami bychom měli skončit na konci září. Do konce prázdnin už bude v provozu nová budova, poté se bude ještě dodělávat vše kolem, jako například zpevnění a úprava plochy před vstupní halou,“ vysvětluje Benda.

Provizorní podmínky však na návštěvnost jeskyně nemají skoro žádný vliv. „Turistů je stále stejně, jako obvykle, denně někdy i přes tisíc. Vadí mi ale, že tu chybí větší přístřešek pro návštěvníky při nehezkém počasí nebo že tu není občerstvení. Všichni se už ale moc těšíme na novou budovu,“ komentuje situaci u jeskyně stálá zaměstnankyně Jaromíra Badalová.

Je dost pravděpodobné, že minimálně do září budou návštěvníci okolo Punkevní jeskyně potkávat těžkou techniku, protože kousek dál se před halou kromě zpevnění plochy bude stavět i parkoviště pro zaměstnance. Nyní se pracuje především uvnitř budovy a v její těsné blízkosti.

Celý článek ZDE

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s