Letní kino v Blansku uvede kontroverzní film Fotograf

Blansko – Od soboty 11. až do úterý 14. července mají obyvatelé Blanska možnost zhlédnout na náměstí Republiky čtyři české filmy. Do města jako každý rok zavítá Kinematograf bratří Čadíků. Promítat se bude vždy od 21.21 hodin.

Kinematograf v Blansku: Letní kino uvede kontroverzní film Fotograf

Kinematograf bratří Čadíků. Ilustrační foto http://www.kinematograf.cz

Jedenáct metrů široké a čtyři a půl metru vysoké plátno nabídne divákům čtyři večery po sobě převážně české komedie.„Mám ráda české filmy a moc se těším na Fotografa. Viděla jsem ho již v kině a myslím si, že je to velice vydařený film, takže si jej nenechám ujít ani v letním kině,” říká o chystaném snímku Fotograf dvaadvacetiletá studentka Klára Chlupová.

Příběh filmu je inspirovaný bohémským životem českého předního fotografa Jana Saudka, kterého ztvárnil herec Karel Roden. Film vypráví o Saudkových manželkách, milenkách i obdivovatelkách, zkrátka o jeho bouřlivém životě plném žen a fotografování.

Jeho bývalá dlouholetá přítelkyně Sára Saudková je zachycena jako manipulativní pijavice, což Saudkovou rozhořčilo natolik, že v rozhovoru s médii prozradila zvažování žaloby. Kontroverzní snímek je naplánovaný na poslední den promítání, tedy na úterý 14. července.

Jako první uvede v sobotu kinematograf odlehčený film, hudební muzikál scenáristy Zdeňka Svěráka na téma pohádek s názvem Tři bratři. V roli tří bratrů se objeví zpěvák Tomáš Klus, Vojtěch Dyk a Zdeněk Piškula. Diváci se mohou těšit i na Bolka Polívky, Zuzanu Norisovou či Oldřicha Keisnera.

Norisová i Polívka si zahráli také i v dalším chystaném filmu, Hodinový manžel, a to společně s Davidem Novotným či Jitkou Čvančarovou. Film pojednává o čtyřech kamarádech, kteří si založí firmu Hodinový manžel, aby finančně pomohli svému příteli v nouzi. Po této nedělní komedii následuje v pondělí další, Vejška. Jedná se o volné pokračování Gymplu, v hlavních rolích opět s Jiřím Mádlem, Tomášem Vorelem ml. nebo Zuzanou Bydžovskou.

Po Blansku se kinematograf vydá například do Kunštátu, Boskovic či Vísek. Vstupné je jako vždy dobrovolné a část jeho výtěžku poputuje na charitativní účely.

Celý článek ZDE

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s