V blanenském kině se promítaly filmy nadějných mladých tvůrců

Blansko – Premiéra filmu Napišto! studenta Tadeáše Daňka a jeho přátel se v neděli uskutečnila v blanenském kině. Diváci mohli zdarma zhlédnout i čtyři krátkometrážní filmy od dalších místních tvůrců.

Tadeáš Daněk
Tadeáš Daněk

Třicetiminutový film Napišto! popisuje, co vše je dvaadvacetiletý novinář Lukáš Veverka píšící do regionálních novin schopen udělat pro to, aby se dostal do pražské redakce a zajistil si tak dobrou kariéru. Nejen, že falšuje události, o nichž pak sám píše, ale také dokáže zabít svého kolegu, který je na stopě k jeho odhalení.

„V šestnácti jsem začínal podobně jako hlavní hrdina filmu v regionálních novinách a nebavilo mě psát o opravách silnic a novorozených dětech. Přemýšlel jsem, jak bych se mohl prosadit a to je námětem filmu,“ popsal Tadeáš Daněk, režisér dramatu.

Mladý žurnalista v podání divadelního i filmového herce Vladimíra Polívky se do vysněné redakce díky podvodům  dostává, ale šťastného konce se nedočká. Později páchá sebevraždu, o níž ještě před tím napíše svůj poslední článek. Z námětu na senzačního sólokapra se raduje především pražský šéfredaktor, kterého si zahrál známý český herec Jiří Lábus, jenž je podle slov Daňka jeden z nejlepších českých herců. „Již při psaní scénáře jsem v roli bezpáteřního novináře viděl pana Jiřího Lábuse.  Když si přečetl scénář, řekl, že do toho půjde. Je skvělý člověk, který rád a ochotně pomáhá studentům,“ svěřil se Daněk.

„Film se mi líbil, jeho obsah byl velice zvláštní a scénář dost nápaditý. To, co je napsáno v novinách, neberu jako absolutní fakt. Film poukázal na něco, co je podle mě trochu pravdivé, ale moc se o tom nemluví,“ okomentovala snímek Tadeáše Daňka návštěvnice kina Monika  Hrnčířová.

Tadeáš Daněk si se spolutvůrci filmu připravil i menší legraci v podobě zlaté sošky pro Radka Musila, který blanenským tvůrcům často vypomáhá jako herec. Kromě filmu Napišto! si zahrál i ve snímku Kašlu na to od audiovizuální produkce Little cube. Právě tento sedmiminutový snímek vyhrál předloni cenu pro nejlepší dílo v soutěži 48 Hour Film Project v Praze.

CELÝ článek naleznete  ZDE

Jeden komentář Přidejte váš

  1. It’s long been appropriate to review the Financial Times as well as also enjoy the Eurovision Tune contest, read Philip Roth as well as Marian Keyes.

    By this numeration, Fifty Shades is just Mills & Boon for the generation that would certainly when have been humiliated to be seen reading Mills & Benefit.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s