Rád investuji do zážitků, říká blanenský dobrodruh Michal Hubert

Za tři týdny nafotil 2 500 fotografií, napočítal 47 stopů, ušel více než 230 kilometrů a utratil pouze 11 tisíc korun. Michal Hubert, student, nízkorozpočtový turista a aktivní jeskyňář z Blanska je podle svých slov dobrodruh. Dokazují to i jeho činy. Sám se na vlastní pěst vydal do Irska, jen s velkou krosnou na zádech.

Michal na Cliffs of Moher
Michal na Cliffs of Moher

Za celý výlet jsi utratil 11 tisíc korun. Jak dlouho cestuješ takto nízkonákladově?

Bude to už skoro sedm let. Nejdříve jsem jezdil s bratrem a partou kamarádů s kytarou na čundry po Česku a pak i mimo republiku. Začínalo nás pět, postupně se naše parta rozrostla a teď je nás okolo dvaceti. Dohromady už nikdy nikam nepojedeme, to už je zájezd. Ale vždycky se jednou za rok sejdeme na chatce v Jeseníkách a promítáme si fotografie kde kdo byl. Máme takový vlastní festival.

Co všechno jsi měl s sebou?

Hlavně stan, spacák, oblečení, nějaké jídlo, ešus, abych si mohl něco uvařit sám a nechodil do hospod. Odlítal jsem s dvaceti kily, ale měl jsem ještě brašnu s foťákem. A také knížku Kronika našeho rodu, kterou napsal bratr mé babičky. Ona to poté přepsala do knížky, nechala vytisknout a každý člen rodiny dostal jeden výtisk. Takže jsem měl s sebou i rodinu.

Ben Bulben
Ben Bulben

Co tě na takovém způsobu cestování láká nejvíce?

Asi poznání nové krajiny a jiných lidí. Získávání zkušeností. Navíc poznávám trochu více i sám sebe. Raději investuji do zážitků než do nějaké věci, která se mi za pár let rozbije. Také tímto způsobem rád odpočívám od dnešního uspěchaného a přetechnizovaného světa. Studuji informační management, takže pracuji na počítačích, vydělávám si díky nim a učím se nové věci. O to raději si od technologií odpočinu. A takovýmto cestováním si připomenu, že takové věci k životu skutečně nepotřebuji a nikdy mi žádný počítač nebo internet nechyběl. I když mi někdo nabídl, jestli se nechci podívat na email, odmítl jsem.

Říkal jsi, že sis vařil sám a do hospod jsi nechodil. Stalo se ti někdy, že jsi měl hlad?

Vždycky před večeří. (smích) Ale tak na snídani jsem si občas udělal palačinku. Nosím s sebou mouku s olejem. Nebo také tousty s marmeládou. Přes den jsem moc nejedl, maximálně toust nebo tatranku a stěžejní jídlo byla večeře. Když byl konečně klid, zalezl jsem si do spacáku a uvařil si těstoviny. A před tím, než to jsem dovařil, byl ten největší hlad.

Mourne Mountains
Mourne Mountains

Proč ses rozhodl cestovat sám a zrovna do Irska?

S kamarády nám nevyšly plány a já nechtěl sedět doma. Nikdo nemohl jet se mnou, tak jsem se rozhodl vyrazit sám. Chtěl jsem na sever, nemám moc rád horka. A také jsem chtěl někam, kde nikdo z mých nejbližších kamarádů ještě nebyl, abych neměl žádné informace a cestu si musel prokopat. Tak z toho vyšlo Irsko.

Více ke čtení ZDE

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s