50 shades of grey

Christian je bohatý podnikatel s mučírnou plnou hraček. Anastazie studentka s hlavou plnou Christiana. Kniha, ale především film 50 odstínů šedi, rozpoutali ve společnosti bouřlivou debatu. Debatu, která se nevynoří ani po dílech, jež si pozornost po právu zaslouží.

Trailery, reklamy, billboardy. Všichni slibovali fenomén. Veledílo. Inu, sliby chyby. První třetina filmu připomíná hokus pokus mladého a nezkušeného scenaristy. Druhá třetina naznačuje slibné pokračování, ale jen proto, aby zklamání z třetí třetiny filmu bylo ještě větší. Herečka Dacota Johnson si asi zaplatila lekce herectví u představitelky snímku Stmívání. Pootevřená ústa a výraz typu „mouchy snězte si mě“ je vrcholem i u hereččina vrcholu. Herec Jamie Dornan ztvárňující Christiana žádné chyby nemá. Až na jednu. Neumí hrát. A jeho repliky? No comment. Ale to mu můžeme odpustit, protože je prostě sexy. Sexy zvláštním způsobem.

fiftyshade

Již knižní předlohy sklidily poměrně velkou kritiku (nedej bože, že by někdo nahlas pěl chválu) a přesto byla kina plná. Plná těch, co si z filmu utahují a obrací oči v sloup, protože je pod jejich úroveň. Plná těch, co také protáčejí panenky, ale z jiného důvodu. Je v tom strategie. Je přece lepší plavat s proudem než se topit v rozbouřených vlnách. Sám.

Jediné, co nelze tomuto trháku vytknout, je hudba a kamera. Ale evidentně to nestačí na to, aby si film na žebříčku úspěšnosti polepšil. 46 % je hranice, přes kterou se nepřehoupne, ani kdyby se autorka, režisérka nebo těch několik málo fanoušků na hlavu postavilo.

Dlouho jsem také přemýšlela, proč byl snímek naplánovaný na svátek všech zamilovaných. proč zrovna svatý Valentýn, když na snímku není romantického téměř nic. Dobře, pár světlých okamžiků by se možná našlo. A pak mi to došlo. Ideální večer? Vzít partnera/ku na romantickou večeři při svíčkách, pozvat ho/ji do kina na trochu erotiky a pak se vydat ve šlépějích dvou hlavních protagonistů a je to. Nový level moderní lásky je tu.

Nikdy jsem nelitovala utracených peněz. Až nyní.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s