Jak poznat blížící se jaro

Počasí se zbláznilo. Chvíli to vypadá, že můžeme odhodit otravné zimní bundy a radovat se ze sluníčka, přičemž druhý den ráno vstaneme a hledáme rukavice a čepice, které jsme den před tím s nadšením sklidili. Jaro přichází každý rok ostýchavěji.

šortky

Jak poznáme, že se blíží jaro? Stačí se pořádné rozhlédnout. Doprava. Doleva. Á tady! První odvážlivci v mikinách a kraťasích. A prý jsou to holky, které rády ukazují svoje nohy. Ne ne. Kluci nás každoročně, co se týká odhalování, předbíhají. A každý rok se svlékají ještě dříve než loni. A tak nám se velmi často naskytne šance vidět mladého chlapce v zimní bundě, se slunečními brýlemi. V kraťasích. Tenisky si ještě ponechá. Žabky nemohl najít.

Vstanou, podívají se z okna. Sluneční paprsky. Nevšímají si toho, že na střeše se ještě drží sníh. Že včera ještě silničáři odhrnovali silnice. Šupky dupky do šortek. S holením nohou si starosti dělat nemusejí. Ach, ty výhody chlapců. Brrr! To je zima. Ale je ráno, odpoledne bude líp. A tak si to štrádují na přednášky, do práce nebo si jen tak užít slunného dne. Na začátku března. A odpoledne domů. Ale co to? Nemělo být dnes tak 30 stupňů? To je zima. Rychle domů. A druhý den rýma.

Stálo to ale za to. Zbavit se na pár hodin zimních kabátů a vyrazit si jen tak. S odhalenou hrudí, holýma nožkama a v doprovodu povytažených obočí všech, co se choulí v těch kabátech s přiraženou čepicí na hlavě.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s