Aneta Langerová je osobnost plná života a pokory

Nádherný hlas. Křehké vystupování. Písně, které v člověku probouzí zvláštní, hřejivý pocit klidu. Ne. Ani tato slova zdaleka nepopisují atmosféru a zážitek, se kterým odcházím z  koncertu Anety Langerové. Při svém turné k albu Na Radosti přijela zpěvačka ve čtvrtek do brněnského Sono Centra, do jednoho z nejmodernějších evropských hudebních klubů. Pojďme tedy hezky od začátku.

Prostor koncertní haly se zaplňuje rychle. Lidé netrpělivě čekají, až spatří Anetu. Sedí na židlích, postávají na balkonech. Jsou tu snad všechny věkové kategorie, od malé holčičky s copánky až po babičky v doprovodu se svými vnoučaty. Na pódiu se objevuje kapela, v závěsu za ní přichází usměvavá a drobounká postava s kytarou. Lidé bouřlivě tleskají. Koncert začíná. Jedna lepší píseň střídá druhou. I když v Anetině podání je těžké vůbec hovořit o nějakých lepších písních. Všechny jsou krásné, psané s láskou, zpívány s citem a radostí. Po každé písní následuje obrovský potlesk, lidé pískají a křičí. Aneta se skromně usmívá a děkuje. Vypadá to, jako kdyby před publikem stála poprvé, plná pokory a obav, že nenaplní představy fanoušků. Ze své nervozity si dělá i legraci a to především v okamžiku, kdy se jí při solo hře na klávesy třesou ruce. „Podívejte, jak se klepu.“ říká se smíchem.

anet2

Aneta se během koncertu často obrací do publika, prohlíží si svoje fanoušky a konverzuje s lidmi z balkonů. „Jste krásné publikum, že jsou krásní?“ otočí se na svou kapelu, která během večera předvádí stejně perfektní výkon jako Aneta. Především smyčcové trio mi nahání husí kůži. Stejnou husí kůži jako při jedné z posledních písní Voda živá, u níž se rozezpívá celé Sono Centrum. Klobouk dolů však patří i bubeníkovi, klavíristovi a kytaristovi. Se zpěvačkou tvoří skvěle sehraný tým. Tým, který přinesl radost do duše snad každému jednotlivci na koncertě. Tým, který společnými silami vykouzlil téměř dech beroucí představení.

anet

Po bouřlivém aplause si mnozí nenechávají  ujít příležitost počkat si na Anetu, podepsat plakát, deník či kartičku. „Tak kde jsou děti? Nejdřív děti,“ zvolá Aneta při příchodu na autogramiádu. S úsměvem rozdává podpisy a nechává se fotit se zástupem fanoušků. My se odebíráme do prázdné koncertní místnosti a čekáme. Po dlouhé době jsem vděčná za svoje studium žurnalistiky. Poprvé mám  možnost se osobně setkat se zpěvačkou s velkým Z. Aneta se proplétá mezi židlemi v sále. Jsem nervozní. Podávám jí ruku. Téměř ve stejnou chvíli vyslovíme naše jména. Zasměje se. Aneta se potkává s Anetou. Již pevný stisk ruky a silný proud energie, jež z ní srší i po dvouhodinovém koncertě, vypovídá o slibném rozhovoru. A taky že ano. Aneta působí uvolněně a velice přátelsky. Odpovídá na všechny naše otázky. „A nepotřebujete ještě něco? Jste si jisté, že je to vše?“ ptá se, když děkujeme za její čas. Ještě rychle podpis, fotka a je to. Aneta odchází. “ Ahoj,“ zvoláme za ní.

anet3

Je těžké uvěřit, že je tomu už 11 let, kdy Aneta jako první vyhrála v soutěži Česko hledá SuperStar. Do dnes si živě vybavuji, jak jsem jako desetiletá seděla před televizí a držela Anetě pěsti. A také asi nikdy nezapomenu, jak jsem byla šťastná, když jsem pod stromečkem našla její první album Spousta Andělů. Čas letí neuvěřitelně rychle a Aneta je i po těch letech, troufám si říci, stále tak křehká a skromná, jako si ji pamatuji. Jediné, co se změnilo, je asi délka vlasů, rozrůstající se seznam vydaných alb a přibývající počet fanoušků. Už se nemůžu dočkat na letní festivaly, kde budu mít možnost si tuto skvělou, skromnou, jemnou zpěvačku opět poslechnout. A tentokrát i bez stresů.

anet5

 

Za pár dní přibude video, reportáž o koncertě i s rozhovorem. Je na co se těšit! 🙂

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s