Boj s větrnými mlýny

To, co se na nás v poslední době hrne z televizních obrazovek, co čteme v novinách nebo slyšíme v rádiu, mě donutilo  zamyslet se nad dnešním světem . Donutilo mě to zamyslet se nad tím, jakou krvavou historii ponese na svých bedrech 21.století a jak velkou moc mají teroristé v rukou.

25.červen 1995 je ve francouzské historii vnímán jako největší teroristický čin v posledních letech. Při výbuchu bomby nastražené islámskými fundamentalisty zemřelo v centru Paříže celkem osm lidí. Mrzí mě, že zažívá Paříž po skoro dvaceti letech ještě horší útok, který přepisuje dějiny Francie. Útok, který někteří označují za útok na svobodu slova a který zabil 12 lidí. 12 nevinných lidí. 12 lidí, kteří dělali jen svoji práci. Z toho 9 lidí, kteří se nebáli vyjádřit svůj názor. Islamisté (tentokrát radikální) opět ukázali, jak mírumilovné je jejich náboženství.

Bojím se toho, že islám je po křesťanství druhé největší náboženství světa čítající přes 1,5 miliardy věřících. Neházím všechny do jednoho pytle. Nemyslím si co muslim, to terorista. Ale šance, že z těch 1,5 miliard islamistů vzejde další terorista a z jeho choré mysli další krvavý útok, je podle mě dost velká. Počkat! Ale proč se vlastně bát? Vždyť slovo islám je odvozeno od slova mír. Muslimové vyznávají spravedlnost a  milosrdenství. A také věří v anděly.

mlyn

Ať si každý věří v co chce. Ale ať jeho víra neubližuje okolí. Ať se děti nemusejí bát chodit do školy, protože je někdo postřílí. Ať se nemusíme bát létat letadlem, protože je unese ve své neomylné, jediné správné a hlavně mírumilovné víře nějaký pan Ahmed. Ať máme  právo vyjádřit svůj názor, i když se někomu nemusí líbit. Někde jsem se dočetla, že terorismus jako vojenská taktika pochází ji z dob Římské říše. Nevím, co je na tom pravdy. Vím však, že dnes máme 21. století. Od Římské říše se toho mnohé změnilo, ale bohužel evidentně mnohé zůstalo i přes všechny změny stejné.

Boj s terorismem je boj s větrnými mlýny- nerovný a předem prohraný.  Proč? Protože je nemožné včas zatknout  a potrestat všechny teroristy. Protože terorista je neviditelný nepřítel, který se odhalí, až když je příliš pozdě. V hlavě mi neustále zní otázka: Proč musí nejdřív zemřít nevinní lidé, aby se věci začaly hýbat?

 

 

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s