V šátku se dítě cítí v bezpečí, říkají dvě blanenské maminky

Blansko- Obě ženy jsou maminkami devítiměsíčních chlapečků a bydlí v Blansku. Především ale obě nosí svoje dítě v šátku a na těle. Pro takové maminky se vžilo mezi lidmi označení nosnice. Jednadvacetiletá Aneta Sekaninová váže syna Daniela teprve chvíli. Zato devětadvacetiletá Kateřina Kolářová v šátku nosí již druhého chlapce, Lubomíra.

V šátku se dítě cítí v bezpečí, říkají dvě blanenské maminky

Maminky Aneta (vlevo) a Kateřina s dětmi

Kdy vás napadlo, že budete dítě nosit převážně v šátku a ne v kočárku?

Aneta: Já jsem se rozhodla nosit Danečka když mu bylo asi devět týdnů. Viděla jsem po městě chodit maminky a přišlo mi to stejně normální jako kočárek. Navíc šátky jsou opravdu nádherné. To je jako když vidíš nějaké boty a chceš si je koupit.

Kateřina: Já jsem se rozhodla dlouho před tím, než jsem věděla, že budu mít dítě. Kamarádka mi nechala na sebe svoje miminko navázat. Byl to krásný pocit, takže jsme si řekla, že tohle se svými dětmi budu dělat taky.

V čem je podle vás používání šátku lepší, než využívání kočárku?

Aneta: S šátkem se všude dostanu. Dítě je spokojené, nebrečí. Nezavrhuji kočárek, ale na šátku je nejlepší to, že dítě cítí teplo mámy a má pocit bezpečí.

Kateřina: S tím souhlasím. Navíc má matka přehled o dítěti. Doma je to opravdu skvělý pomocník, dítě mám pod kontrolou a mám volné ruce. Mohu se tak věnovat i staršímu synovi.

pic1

Jsou nějaké zásady při nošení dětí v šátku?

Aneta: Dítě se musí nosit zdravě. Důležité je správné podsazení, nožičky jsou roztažené, látka je od kolínků ke kolínkům. Například klokanka má vyztužená záda, což je špatné. Záda se nemohou pořádně zakulatit.

Kateřina: Od narození má miminko páteř do tvaru písmene C. Každý si myslí, že nošením v šátku děti hrbíme a kazíme jim páteř. Přitom je pro ně poloha v šátku přirozenější, než děti pokládat na rovnou podložku. Klokanky například podepírají dítě jen v rozkroku, což nepodporuje správnou polohu. Všechna váha leží na páteři a to je špatné. Kdežto v šátku jsou nožky podepřené až po kolena.

 pic2

Více si můžete přečíst zde 🙂

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s