Kateřinskou jeskyni rozezněly muzikálové písně

Kateřinská jeskyně – Kolem osvětleného pódia se v Kateřinské jeskyni shromažďují poslední návštěvníci. Teplota zde dosahuje osmi stupňů. Není divu, že mnozí zvolili zimní bundy, i když se blíží konec prázdnin. S úderem páté hodiny se jeskyní linou tóny písně z Hříšného tance. Je neděle a Muzikálová jeskyně začíná.

Na pódium přichází student brněnské JAMU Daniel Remeš a se svojí spolužačkou Markétou Peškovou zpívá píseň Time of my live, kterou snad všichni znají z filmu Hříšný tanec natočeného v roce 1987. Kromě zpěvu předvádí mladý pár i taneční kreace, za něž sklízí od diváků velký potlesk.

KJ

„Je tu skvělá atmosféra a má to tu jisté kouzlo. Navíc výkony zpěváků jsou opravdu výborné,“ svěřuje se jedna z návštěvnic Martina Trnečková. Jako další se s písní To je ta chvíle z muzikálu Jekyll a Hyde představuje Jirka Daniel. Díky skvělé akustice, jež jsou jeskyně proslulé, se hudba nese celým prostorem stejně jako potlesk a hvízdání z pomyslného hlediště.

kju

S pěti studenty oboru muzikálové herectví, mezi kterými je i Katarína Mikulová a Michaela Baladová, vystupuje Lukáš Vlček z brněnského Městského divadla. Před diváky předstupuje s písní Papežka z muzikálu Bídníci. „V Punkevních jeskyních jsem byl milionkrát, ale v Kateřinské ještě nikdy, takže je to pro mě taková premiéra stejně jako vystupování v jeskyni,“ říká muzikálový herec Lukáš Vlček. „Je to až dojemné, jelikož mě dělí od mých dnešních kolegů deset let. Já jsem byl také studentem paní docentky Talpové,“ vzpomíná Vlček.

Kromě písní z muzikálů Kleopatra či Bídníci zní i písně z německého muzikálu Elizabet, slovenského Osmý světadíl nebo nemuzikálová píseň New York, New York, při níž se lidé pohupují do rytmu. Všech šest účinkujících se s diváky loučí písní z Bídníků Příští den. Třeba i příští Muzikálová jeskyně přinese obdobné výkony, které si návštěvníci pochvalují.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s