Tip na výlet: Šiklův mlýn alias Western ožívá

Šiklův MlýnPokud nevíte, kam se vydat na výlet a chcete zažít něco netradičního, Šiklův mlýn je jasná volba. Nejenže se přesunete o několik  let zpět v čase i prostoru, ale zažijete zde i spoustu zábavy a dozvíte se mnoho zajímavých věcí o kovbojích a jejich životě.

Šiklův mlýn je westernové městečko nedaleko Dolní Rožínky na Vysočině, přesněji v malé vesničce zvané Zvole nad Perštejnem. Obrovský přírodní areál poskytuje návštěvníkům mnoho aktivit, dobrodružství i možnosti pobytů. Víkend či několik dní zde můžete strávit v penzionu, hotelu, srubu, ba dokonce i chatce, vlastním stanu či týpí. Přes léto sem rádi jezdí i dětské tábory, které se tu například učí mrskání bičem nebo country tance.

Westernová show

Pro návštěvník je připravený bohatý program, který vrcholí vždy o víkendu. Dnes se například představili nejlepší tanečníci v celé republice, konal se tu taneční festival. V průběhu celého dne se mohou diváci těšit na různá divadelní představení a Westernové show v amfiteátru, kde herci předvádějí práskání bičem, zacházení s lasem i pistolemi nebo cvičení koní. Lidé v publiku, především děti, jsou samozřejmě součástí vystoupení, jako například při ukázce chytání dobytka do lasa. V tomto podání chytání dětí.

Divadelní představení

V městečku se dá koupit všelijaké westernové doplňky od kožených pásků, klobouků až po pistole, sedla či biče. Děti zaručeně upoutá vláček projíždějící městečkem, skákací hrad, střílení z luku nebo rýžování zlata. Nedaleko amfiteátru se nachází indiánská vesnice plná týpí, menší zoologická zahrada ukrývající pávy, holuby, zajíce, lamu i prase. Děti se mohou v aréně povozit na koni či kousek dál na elektrickém býkovi, na němž vydrží opravdu jen ti nejschopnější, a to několik málo vteřin.

Zaručuji, že se nudit nebudete. Hlad ani žízeň také nehrozí. Nachází se tu stánky i příjemné posezení v „dobových“ restauracích a barech. Pokud si budete mezi kovboji, idniány a pistolnicemi připadat nesví, můžete si vypůjčit kostým, ve kterém rozhodně mezi obyvatele městečka zapadnete.

 

 

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s