Cox’s Bazar: nejdelší pláž světa

Už přes dva týdny se prokousávám všemožnými nabídkami na last minut, až mi z toho jde hlava kolem. Jelikož mi moje životní úroveň nedovoluje (zatím) objednat si zájezd za 110 tisíc korun, což mě dohání k šílenství a nutí mi klást si otázky typu: Jak na to může nějaký smrtelník mít, rozhodla jsem se vzdát na chvíli reálná místa a probádat na chvíli ta exotická. Prozkoumat místa, která mi můj status ubohého a chudého (více snad chudého než ubohého) studenta nedovolují navštívit. Alespoň nikdy ne ze své kapsy.

Coxs Bazar

Budu šetřit na cestu na nejdelší pláž světa, která je prý delší než cesta z Brna do Prahy. To jsem četla někde na síti rozlehlého internetu, který někdy dost lže. Asi jako v tomto případě. Pláž rozhodně není dlouhá přes 200 km, přeci ale dosahuje úctyhodné délky 125 kilometrů.

Pláž Cox’s Bazar je proto nejdelší pláží světa. Nachází se v jižní části Asie, v Bangladéši. Se svými 163,6 miliony obyvateli se tento stát stává  7. nejlidnatějším státem světa, hned po africké Nigérii. Prvenství si Bangladéš připisuje za nejhustěji osídlenou zemi.

Cox’s Bazar je název nejen pro 125 kilometrovou písčitou pláž u Indického oceánu, ale označuje se tak i  přímořské město. To je turisticky nejnavštěvovanější oblastí v Bangladéši. Ve městě a podél pláže vyrostlo obrovské množství hotelů a apartmánů, které poskytují turistům i místním obyvatelům (ano, i ti sem hojně jezdí trávit dovolenou) pokoje za lidské i ty nelidské ceny. Ekonomika města je totiž z velké části podporována právě turismem. Mnoho obyvatel se tu živí rybolovem či sběrem mušlí, ze kterých vyrábějí různé náhrdelníky a náramky.

coxs bazar2

Pokud byste se rozhodli vydat se na dovolenou zrovna sem, nyní si můžete nechat zajít chuť. Léto patří k nejpropršenějšímu období. Nejlepší je vyrazit v lednu nebo únoru.Teplota tu dosahuje 31°C. Ale pozor! Přírodní katastrofy, jako cyklony, tu pravidelně zabijí desítky tisíc lidí a páchají obrovské škody. Tím však nechci nikoho odrazovat, projít se po takové pláži by byl jistě nezapomenutelný a velice vyčerpávající zážitek.

Zdroj: 1.obr, zde, 2.obr. zde

 

 

 

2 komentáře Přidejte váš

  1. Držím moc pěsti, aby ta cesta na nejdelší pláž světa jednou vyšla!

  2. anetapress píše:

    Jsi hodná 🙂 Ale dost o tom pochybuji 😀

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s