Záhadný obrazec na Blanensku fascinuje obyvatele

Záhadné obrazce v obilí, agrosymboly či piktogramy. Kdo je má na svědomí? Mimozemská civilizace nebo nějaký šprímař? Z noci na sobotu se poblíž Boskovic (městečko asi 40 km severně od Brna) jeden takový agrosymbol objevil. Okamžitě vzbudil zájem nejen místních obyvatel, ale bouřlivá diskuze se rozpoutala i na facebooku.

Boskovice

„Obilí není polámané, ale je jen ohnuté až k zemi. Z okruhu se stala atrakce. Míří k němu spousty lidí,“ řekl Jaroslav Parma, mluvčí boskovické radnice. Fotografie obrazce, které byly pořízené z výšky 60 metrů pomocí kvadrokoptéry, nejsou jen na webu boskovické radnice, ale hojně se objevují i na facebooku.

Nejedná se o pouhý kruh, uvnitř něj  jsou čtyři rovnostranné trojúhelníky- možná cípy hvězdy nebo 4 světové strany kompasu. Obrovský kruh zaujímá plochu 6 000 metrů čtverečních, škodu odhaduje soukromý majitel pozemku na 20 000 korun.

Pod mnohými články objevují komentáře, které se přiklání k vandalismu nebo naopak k mimozemské síle. „Je to jenom vandalismus. Nic víc.“ poznamenal uživatel Vítek Večerek. Tomu v diskuzi oponuje Zdenka Kruzová: „Jen by mě zajímalo, který vandal umí udělat takové velké přesné obrazce za tak krátkou dobu s technikou, kterou si nejspíš přinesl na zádech“.

Na Blanensku se však nejedná o první agrosymbol. V roce 2010 se objevil poblíž Skalice nad Svitavou. Tehdy se nezjistilo, jak vznikl. Zda se to podaří nyní, je velkou otázkou- po její zodpovězení by mohl tvůrce tohoto obrazce pěkně pykat. Pátrá po něm totiž policie, která vyloučila, že se jedná o mimozemské síly.(čtk,ad)

 

Já osobně na mimozemšťany nevěřím, ale na druhou stranu, kdo ví… Jen mě opravdu zajímá, jak dlouho trvalo takový velký obrazec (řekla bych i dosti pravidelný) vytvořit. 🙂

Zdroj obrázku:zde

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s