3096 dní

Mnohé filmy dokáží v divákovi vyvolat silné emoce a hluboký prožitek. O to hlubší pocity vyvolá snímek, jeho předlohou je skutečný příběh. Příběh, který se opravdu odehrál. Díky kterému prožila hlavní postava doslova roky plného strachu, utrpení, zoufalství a beznaděje.

Rakouská desetiletá dívenka jde 2. března 1998 ráno do školy, když ji zničeho nic popadne neznámý muž, odvleče ji do své dodávky a odveze ji k sobě domů. Lépe řečeno do sklepa, ale ne ledajakého. Místnost o rozměrech 2,8 x 1,8 x 2,4 se stane pro Nataschu Kampusch na osm let jejím novým domovem.

S ubíhajícími minutami filmu vidíme přerod od baculatější desetileté dívky po hubenou-až anorektickou osmnáctiletou slečnu. Týrání hladem, fyzické násilí, znásilňování jsou postaveny do ostrého kontrastu s chvilkovými stavy radosti při občasných projížďkách se svým únoscem nebo při oslavě osmnáctých narozenin.

Natascha Kampusch

Může se stát, že se v průběhu filmu budete ptát sami sebe, jak je možné, že se ke svému únosci, Wolfgangu Priklopilovi, chová Natascha tak mile a neuteče při první příležitosti. Pro News řekla, že si nejprve musela získat jeho důvěru.

Dívce se podařilo utéct 23. srpna 2006, když pomáhala Wolfgangovi vyluxovat dodávku, kterou se chystal prodat. Na chvíli se vzdálil od auta kvůli telefonátu o prodeji, čehož Natascha využila a utekla. A co se stalo s jejím únoscem? Ten ihned spáchal sebevraždu skokem pod vlak. Dojemný film končí scénou Nataschy v autě, pravděpodobně si i rodiče odváží konečně po tolika letech domů.

Kdo by očekával, že se skutečná Natascha uchýlí znovu do izolace, tentokrát před médii, by se mýlil. Dívka se rozhodla o svém únosu promluvit v několika televizních stanicích a dokonce napsala i knihu 3096 dní. Její rodiče nezůstali pozadu, matka ve své vlastní knize líčí svoje zoufalství a neustálou víru v návrat dcer, otec naproti tomu ve svém díle zpochybňuje Nataschin příběh.

Co se skutečně mezi roky 1998 až 2006 odehrálo v domě Wolfganga Priklopila ví pouze Natascha a její únosce. Knihy, film, dívčiny výpovědi či rozhovory celou pravdu nikdy neodhalí. Na jedné straně stojí ti, jenž ji za její sílu obdivují. Na straně druhé ti, jenž nesouhlasí s tak velkou medializací. Vy si však můžeme o jednom z nejsledovanějších únosů udělat svůj vlastní obrázek.

zdroj obrázku:zde

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s