Řekové nejlépe využili prostor na obloze, říká ředitel festivalu Jiří Morávek

Festival Brno-město uprostřed Evropy jehož součástí byla i ohňostrojová přehlídka Ignis Brunensis trval skoro měsíc- od 21.5. do 22.6. V rámci festivalu měli lidé možnost navštívit spoustu akcí a událostí, počínaje od dnu dnu dětí přes oslav 90. výročí brněnského rozhlasu až po Food festival.Ředitel celého festivalu Jiří Morávek se vyjádřil k letošnímu 17. ročníku festivalu.

Čím si vysvětluje takový úspěch?
Ohňostroj je velkým fenoménem z hlediska celé lidské společnosti, odpaluje se už 400 let. Musím říci, že když jsme začínali s ohňostroji na Kraví hoře, netušil jsem, že přehlídky udržíme tak dlouho. I já sám jsem si kladl často otázku, jak dlouho to může lidi bavit. Myslím, že je to klasický genius loci, za kterým lidé jdou. Sám jsem na festivalu absolvoval už 93 ohňostrojů.

Poprvé, v roce 1998, jste odpalovali ohňostroje na Kraví hoře. Pak jste je přesunuli na brněnskou přehradu. Co vše se ještě změnilo?
Tehdy to byla velká koncepční a především produkční změna vyvolaná tím, že na Kraví horu chodilo víc lidí, než se tam vešlo. Brněnská přehrada dala festivalu nový rozměr v mezinárodním měřítku. Změny byly veliké, jelikož odpalování ohňostrojů je úplně jiné na pevnině a na vodní plošině. Museli jsme vytvořit speciální plochu o rozměru asi 60 krát 100 metrů, která je ukotvena do dna přehrady. Podstatně se zvýšila divácká kapacita. Navíc ohňostrůjci mohou na přehradě používat efekty vyšších kalibrů s většími obrazci.

Celý článek naleznete zde.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s